5 ضرورت و اهمیت انجام مطالعات امکان سنجی در موفقیت پروژه ها

مطالعه امکان سنجی گزارشی است کهعواملی از بازار را ارزیابی می کند که ماندگاری پروژه را تعیین می کنند. این گزارش همچنین رهنمودهایی را برای “اندازه مناسب” مفهوم تسهیلات برای تأمین شرایط بازار و تعاریف موفقیت ارائه می دهد. مطالعات امکان سنجی بازار شما را شامل کاربران بالقوه تسهیلات ، رقبای ارائه دهنده خدمات مشابه ، هزینه ها و درآمد بالقوه تسهیلات و گزینه های توسعه پروژه می کند. به طور خلاصه ، یک مطالعه امکان سنجی به شما در تعیین تعریف موفقیت یا موفقیت جامعه ، پایداری مدل شما کمک می کند و به شما در تعریف اهداف جامعه کمک می کند. درادامه پنج دلیل را بررسی خواهیم کرد که چرا شما باید یک مطالعه امکان سنجی انجام دهید:

مطالعات امکان سنجی قابلیت دید شما را نشان می دهد

هر تحولی با یک ایده آغاز شده است ، و در حالی که برخی از شانس موجود در برابر آنها سرپیچی می کنند ، این ایده ها بندرت بدون ارزیابی مورد استفاده قرار می گیرند. با مشاهده منظره ای که چشم انداز شما را احاطه کرده است ، از جمله اینکه مشتری از کجا آمده و برای به دست آوردن آنها با چه کسانی رقابت می کنید ، می توانید احتمال دستیابی به تعریف موفقیت را بسنجید. توجه به این نکته مهم است که مطالعات امکان سنجی نیز می تواند یک قسمت مهم “اندازه گیری مناسب” دید شما باشد.اگر مطالعات امکان سنجی نتیجه “بله اگر” را می دهد ، به این معنی که مفهوم اولیه را می توان متناسب با تعریف موفقیت تنظیم کرد.

مطالعات امکان سنجی به تعیین اهداف و مقاصد شما کمک می کند

ایده ها عالی هستند ، اما فقط به اندازه اجرای آنها عالی هستند. یک مطالعه امکان سنجی به شما کمک می کند تا با ارائه معیارهایی برای ماندگاری یک پروژه ، اهداف لازم را برای موفقیت تعیین کند. به عنوان مثال ، اگر جامعه شما مایل به ایجاد یک مرکز ورزشی در فضای باز / فضای باز باشد ، ممکن است تصویر روشنی از هزینه های ساخت نداشته باشید. یک مطالعه امکان سنجی به شما کمک می کند تا هزینه های تسهیلات خود و همچنین پتانسیل درآمدزایی آن را درک کنید. با در دست داشتن این اطلاعات می توانید منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه خود را به دست بیاورید یا “براساس اندازه مناسب” پروژه خود را بر اساس منابع موجود بدست آورید.

مطالعات امکان سنجی به شما کمک می کند تا یک برنامه ای تهیه کنید

مانند ایده ها ، اهداف فقط زمانی مفید هستند که کار را شروع می کنید. همانطور که اهداف خود را تعریف می کنید ، با کمک مطالعه امکان سنجی ، درک بهتری از مراحل بعدی چرخه توسعه خواهید داشت. از آنجا ، می توان برای جذب شرکای بودجه ، برنامه ای برای تسهیلات “به اندازه مناسب” تدوین کرد و همراه با پیش بینی مالی و مطالعه تأثیر اقتصادی.

مطالعات امکان سنجی به اجرای آن برنامه کمک می کند

مسلماً بزرگترین مزیت یک مطالعه امکان سنجی این است که آنها اطلاعات مشخصی درباره نیاز یک پروژه برای پایداری آن به شما می دهند. با درک هزینه های توسعه ، فضای رقابتی ، جایی که مشتریان بالقوه از آن می آیند و درآمد بالقوه ، شما نمایی از سرمایه ، شرکا و مدل تجاری لازم برای دستیابی به موفقیت را خواهید داشت. مولفه های مطالعه امکان سنجی به عنوان یک نقشه راه ، توصیف بهترین راه برای ایجاد یک مجموعه جدید خدمت می کنند.

مطالعات امکان سنجی به شما هویت می بخشد

هنگام برنامه ریزی یک مکان ورزشی ، تفریحی یا سرگرمی جدید ، یک ایده کلی در مورد افرادی که هدف قرار داده اید خواهید داشت. با این حال ، برای جذب این مخاطب گرامی ، باید نیازهای آنها و همچنین فضای رقابتی را درک کنید. یک مطالعه امکان سنجی به شما کمک می کند تا آنچه را که آنها ارائه می دهند درک کنید.

ترجمه شده از سایت sportadvisory

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments